Naar de inhoud

Leeftijd op andere planeten-calculator

Voer je geboortedatum in en zie hoe oud je bent op Mercurius, Venus, Mars, Jupiter, Saturnus, Uranus, Neptunus en Pluto, met de baanperiodes die NASA publiceert. Voor elke wereld krijg je je leeftijd met twee decimalen, de verjaardagen die je al hebt gehad en de datum van de volgende. Gratis, zonder registratie, en niets verlaat je browser.

Je leeftijd op Mars

14,24

Mars-jaren oud

14

Verjaardagen tot nu toe

686,98 aardse dagen

Eén Mars-jaar

26 j 9 mnd 15 d

Je leeftijd op Aarde

9.785

Geleefde dagen

Je leeftijd op elke planeet

PlaneetLengte van het jaar (aardse dagen)Je leeftijd (jaren)VerjaardagenVolgende verjaardag
Mercurius87,969111,2311123 dec 2026 (over 68 dagen)
Venus224,70143,554326 jan 2027 (over 102 dagen)
Aarde365,242526,79261 jan 2027 (over 77 dagen)
Mars686,9814,241419 mrt 2028 (over 520 dagen)
Jupiter4.332,5892,2623 aug 2035 (over 3.213 dagen)
Saturnus10.755,6990,91013 jun 2029 (over 971 dagen)
Uranus30.685,40,3205 jan 2084 (over 20.900 dagen)
Neptunus60.189,0180,16016 okt 2164 (over 50.404 dagen)
Pluto90.5600,11012 dec 2247 (over 80.775 dagen)

Het jaar van elke planeet is de siderische omlooptijd uit de Planetary Fact Sheets van NASA, en aardse jaren zijn 365,2425 dagen. Pluto is een dwergplaneet. Verjaardagen op andere planeten zijn afgerond op de dichtstbijzijnde hele dag, en het tijdstip waarop je bent geboren, wordt genegeerd.

Zo gebruik je de leeftijd op andere planeten-calculator

  1. 1. Voer je geboortedatum in. Gebruik de datumkiezer of typ jaar, maand en dag. De calculator opent met een voorbeeldverjaardag zodat je ziet hoe de resultaten eruitzien.
  2. 2. Kies de datum om naar te meten. Die begint bij vandaag. Wijzig hem om je leeftijd op elke dag in het verleden of de toekomst te vinden, bijvoorbeeld de dag dat een ruimtesonde een planeet bereikt.
  3. 3. Kies een planeet voor de kop. Het grote vak toont je leeftijd daar, de hele verjaardagen die je hebt gehad, de lengte van het jaar van die planeet en je leeftijd op Aarde in jaren, maanden en dagen.
  4. 4. Lees de tabel. Elke planeet heeft een rij met de lengte van het jaar, je leeftijd, je verjaardagen tot nu toe en de datum van de volgende. De rij die je hebt gekozen, is gemarkeerd.

Zo wordt je leeftijd op een planeet berekend

Een jaar is de tijd die een planeet nodig heeft voor één omloop om de Zon, dus je leeftijd op een planeet is simpelweg het aantal dagen dat je hebt geleefd, gedeeld door de lengte van het jaar van die planeet in dagen. De calculator telt de hele dagen tussen je twee datums en deelt die door de siderische omlooptijd van elke planeet: de tijd om terug te keren naar dezelfde positie ten opzichte van de vaste sterren, zoals vermeld in de Planetary Fact Sheets van NASA. Je leeftijd in aardse jaren gebruikt het gemiddelde gregoriaanse jaar van 365,2425 dagen, en je verjaardagen op Aarde volgen de gewone kalender.

Gebruikte lengtes van het jaar
PlaneetJaar (aardse dagen)Jaar (aardse jaren)
Mercurius87,9690,241
Venus224,7010,615
Aarde365,24251,000
Mars686,981,881
Jupiter4.332,58911,86
Saturnus10.755,69929,448
Uranus30.685,484,014
Neptunus60.189,018164,792
Pluto90.560247,945

Een uitgewerkt voorbeeld

Iemand die op 1 januari 2000 is geboren, heeft op 16 oktober 2026 9.785 dagen geleefd, wat op Aarde 26 jaar, 9 maanden en 15 dagen is. Door 9.785 te delen door het jaar van elke planeet krijg je de leeftijden hieronder. Hun volgende verjaardag op Mercurius is op 23 december 2026, over 68 dagen, terwijl hun eerste verjaardag op Saturnus pas op 13 juni 2029 komt.

PlaneetLeeftijdVerjaardagen tot nu toeVolgende verjaardag
Mercurius111,2311123 dec 2026
Venus43,554326 jan 2027
Aarde26,79261 jan 2027
Mars14,241419 mrt 2028
Jupiter2,2623 aug 2035
Saturnus0,91013 jun 2029
Uranus0,3205 jan 2084
Neptunus0,16016 okt 2164
Pluto0,11012 dec 2247

De leeftijd op Aarde van 26,79 is de geleefde dagen gedeeld door 365,2425, dezelfde periode als de kalender van 26 jaar, 9 maanden en 15 dagen, maar als decimaal getal. De verjaardagsdatums zijn afgerond op hele dagen, dus een verjaardag op Mars is de dag waarop je leeftijd voor het eerst een geheel aantal Marsjaren bereikt.

Enkele vreemde gevolgen

  • Mercurius maakt je snel oud. Zijn jaar duurt 88 dagen, dus je hebt ongeveer elke 12 weken een verjaardag en bent ongeveer vier keer je leeftijd op Aarde.
  • Verjaardagen op Uranus zijn zeldzaam en op Neptunus onmogelijk. Het jaar van Uranus duurt 84 aardse jaren en dat van Neptunus 164,8, langer dan elk mensenleven. Neptunus, in 1846 ontdekt, voltooide zijn eerste omloop sinds de ontdekking in juli 2011.
  • Een dag op Venus is langer dan een jaar op Venus. Venus draait in ongeveer 243 aardse dagen om zijn as, maar maakt zijn omloop in 225, en daarom telt deze tool jaren, niet dagen.
  • Marsjaren zijn bijna twee aardse jaren. Een Marsjaar duurt 686,98 aardse dagen, of ongeveer 668,6 Marsdagen (sols) van 24 u 39 min 35 s.

Beperkingen

Het tijdstip van de dag waarop je bent geboren, wordt genegeerd, dus een verjaardag kan in beide richtingen een dag afwijken. Baantijden zijn lange-termijngemiddelden: echte banen wiebelen licht door de aantrekkingskracht van de andere planeten, wat alleen voor data eeuwen verderop uitmaakt. Pluto is een dwergplaneet, en Ceres, Eris en andere kleine werelden zijn niet opgenomen. Een planetair jaar zegt niets over seizoenen: door de kanteling van Uranus duren de seizoenen van een kwart jaar elk ongeveer 21 aardse jaren.

Veelgestelde vragen

Hoe bereken ik mijn leeftijd op Mars?
Tel de dagen die je hebt geleefd en deel die door 686,98, de lengte van een Marsjaar in aardse dagen. Iemand van 26,79 aardse jaren heeft ongeveer 9.785 dagen geleefd, wat 14,24 Marsjaren is. De calculator doet de datumberekening voor je, inclusief schrikkeljaren.
Hoe oud ben ik op Jupiter?
Deel je leeftijd in aardse jaren door 11,86, omdat Jupiter 4.332,589 aardse dagen over één omloop van de Zon doet. Zelfs iemand van 100 zou op Jupiter pas 8,43 Jupiterjaren oud zijn, en een tienjarige heeft daar nog geen eerste verjaardag gehad.
Waarom is mijn leeftijd op Mercurius zo hoog?
Mercurius staat het dichtst bij de Zon en beweegt het snelst; het voltooit een omloop in slechts 87,969 aardse dagen. In één aards jaar passeer je 4,15 Mercuriusjaren, dus je leeftijd daar is ongeveer 4,15 keer je leeftijd op Aarde.
Welke baanperiode gebruikt de calculator?
De siderische omlooptijd uit de Planetary Fact Sheets van NASA: de tijd waarin een planeet terugkeert naar dezelfde positie ten opzichte van de sterren. De Aarde is de uitzondering. Haar jaren zijn 365,2425 dagen, het gregoriaanse gemiddelde, dus je leeftijd op Aarde komt overeen met het gewone aantal verjaardagen.
Wanneer is mijn volgende verjaardag op een andere planeet?
Die valt één planetair jaar na je vorige. De calculator vermenigvuldigt de baanperiode met je volgende hele verjaardagsnummer, telt dat op bij je geboortedatum en rondt af op de dichtstbijzijnde dag. De tabel toont die datum en het aantal aardse dagen tot dan.
Houdt hij rekening met het tijdstip waarop ik ben geboren?
Nee. Hij werkt in hele dagen tussen twee datums, dus resultaten kunnen tot een dag afwijken. Voor een kosmisch verjaardagsfeest is dat meer dan dichtbij genoeg.

Gerelateerde tools

Meer hulpmiddelen: Natuurwetenschappelijke en laboratoriumcalculators