Canadese GPA-omzetter
Vul je Canadese percentages of lettercijfers en studiepunten in, kies een gepubliceerde schaal en krijg een op studiepunten gewogen GPA op de 4,0-schaal, met de gradepunten erachter. Canada heeft geen nationale schaal, dus je kunt de tabel van de University of Toronto vergelijken met de banden van UBC, gescoord met de letterwaarden van Alberta. Gratis, zonder registratie.
Canada kent geen nationale schaal. Dit zijn twee gepubliceerde schalen; de universiteit of aanmeldingsdienst waarop je solliciteert, bepaalt welke geldt.
Jouw vakken
Resultaat
2,95
GPA (4,0-schaal)
75,83
Gewogen gemiddeld cijfer
B
Lettercijfer voor het gemiddelde
18
Meegetelde studiepunten
| Vak | Cijfer % | Letter | Gradepunten | Studiepunten |
|---|---|---|---|---|
| Vak 1 | 92 | A+ | 4,0 | 3 |
| Vak 2 | 84 | A− | 3,7 | 3 |
| Vak 3 | 78 | B+ | 3,3 | 3 |
| Vak 4 | 71 | B− | 2,7 | 3 |
| Vak 5 | 65 | C | 2,0 | 6 |
| Cijfer vanaf | Letter | Gradepunten |
|---|---|---|
| 90 | A+ | 4,0 |
| 85 | A | 4,0 |
| 80 | A− | 3,7 |
| 77 | B+ | 3,3 |
| 73 | B | 3,0 |
| 70 | B− | 2,7 |
| 67 | C+ | 2,3 |
| 63 | C | 2,0 |
| 60 | C− | 1,7 |
| 57 | D+ | 1,3 |
| 53 | D | 1,0 |
| 50 | D− | 0,7 |
| 0 | F | 0,0 |
Aanmeldingsdiensten voor professionele en masteropleidingen, zoals OMSAS voor medische faculteiten in Ontario, rekenen cijfers opnieuw om met hun eigen tabellen per universiteit. Hun GPA kan dus afwijken van deze.
Zo gebruik je de Canadese GPA-omzetter
- 1. Kies een schaal. De tabel van de University of Toronto is de gebruikelijke Ontario-referentie. De tweede optie past de letterwaarden van de University of Alberta toe op de percentagebanden van UBC.
- 2. Geef aan wat je hebt. Vul percentages in, of schakel over naar lettercijfers als je transcript alleen letters toont.
- 3. Vul je vakken in. Één rij per vak, met het cijfer of de letter en de studiepunten. Gebruik halve studiepunten zoals 0,5, of 3- en 6-puntsvakken zoals je universiteit ze gebruikt.
- 4. Lees het resultaat af. Je krijgt de op studiepunten gewogen GPA, het gemiddelde cijfer en de letter daarvan als je percentages hebt ingevuld, en een tabel met de gradepunten van elk vak.
Er is geen enkele Canadese GPA
Elke Canadese universiteit bepaalt zijn eigen beoordelingssysteem. Sommige gebruiken percentages, sommige letters en sommige een negenpuntsschaal. De University of Alberta bijvoorbeeld gebruikt sinds september 2003 een lettersysteem met een vierpuntsschaal van numerieke equivalenten, en publiceert daarvoor geen percentagebereiken. UBC publiceert percentagebanden per letter en zegt niets over gradepunten. De University of Toronto publiceert alle drie: percentage, letter en gradepunt.
| Percentage (Toronto) | Letter | Gradepunten | Percentage (UBC) |
|---|---|---|---|
| 90–100 | A+ | 4,0 | 90–100 |
| 85–89 | A | 4,0 | 85–89 |
| 80–84 | A− | 3,7 | 80–84 |
| 77–79 | B+ | 3,3 | 76–79 |
| 73–76 | B | 3,0 | 72–75 |
| 70–72 | B− | 2,7 | 68–71 |
| 67–69 | C+ | 2,3 | 64–67 |
| 63–66 | C | 2,0 | 60–63 |
| 60–62 | C− | 1,7 | 55–59 |
| 57–59 | D+ | 1,3 | geen band |
| 53–56 | D | 1,0 | 50–54 |
| 50–52 | D− | 0,7 | geen band |
| 0–49 | F | 0,0 | 0–49 |
University of Toronto Mississauga, Office of the Registrar, Final Grades (percentage, letter and grade point value). UBC Academic Calendar, Grading Practices, Introduction (percentage bands, no grade points). De gradepunten in de UBC-kolom zijn de vierpuntse letterwaarden uit de Grade Comparison Guide van de University of Alberta Registrar, die geen D− heeft en geen percentages.
De twee percentagekolommen komen bovenaan overeen en verschillen in het midden: een 78 is op beide een B+, maar een 76 is een B+ bij UBC en een B bij Toronto, en een 65 is een C+ bij UBC en een C bij Toronto. Bij één vak kan het verschil 0,3 gradepunt bedragen.
Uitgewerkt voorbeeld
Cijfers van 92, 84, 78 en 71 in vakken van 3 studiepunten en 65 in een vak van 6 studiepunten, 18 studiepunten in totaal. Op de Toronto-schaal zijn de cijfers A+, A−, B+, B− en C, en de GPA is (4,0 × 3 + 3,7 × 3 + 3,3 × 3 + 2,7 × 3 + 2,0 × 6) ÷ 18 = 2,95. Op de UBC-banden met de letterwaarden van Alberta wordt de 65 een C+ van 2,3, en de GPA is 3,05. Het gewogen gemiddelde cijfer is 75,83, op beide schalen een B.
Aanmeldingsdiensten rekenen je cijfers opnieuw om
De Ontario Universities' Application Centre zegt dat OMSAS cijfers omrekent naar een 4,0-schaal met een eigen omrekentabel voor bachelorstudies, per universiteit ingesteld. De GPA die een medische faculteit ziet, kan daardoor afwijken van de GPA die hier wordt berekend. Ook andere opleidingen kunnen eigen omrekeningen gebruiken. Gebruik de gepubliceerde methode van de instelling waar je je aanmeldt, als die er is.
Veelgestelde vragen
- Hoe reken ik mijn Canadese percentage om naar een 4,0-GPA?
- Zoek de schaal van je universiteit, reken elk percentage om naar een letter en gradepunten, en neem dan het gemiddelde van de punten, gewogen naar studiepunten. Op de Toronto-schaal is 85 tot 100 4,0, 80 tot 84 is 3,7, 77 tot 79 is 3,3 en 73 tot 76 is 3,0. Een tabel van een andere universiteit kan andere punten geven.
- Wat is 80% in GPA?
- Op de Toronto-schaal is een 80 een A−, 3,7. Bij UBC is het ook een A−, en met de letterwaarden van de University of Alberta is dat ook 3,7. Veel andere tabellen behandelen 80 anders, dus controleer de tabel van de instelling waar je heen wilt.
- Wat is de Ontario-schaal van 4,0?
- Universiteiten delen geen schaal, maar die van de University of Toronto is een gangbare Ontario-referentie: A+ 90 tot 100 en A 85 tot 89 zijn 4,0, A− is 3,7, B+ 3,3, B 3,0, B− 2,7, C+ 2,3, C 2,0, C− 1,7, D+ 1,3, D 1,0 en D− 0,7. De omzetter biedt die schaal aan als de Ontario-referentie.
- Hoe werkt de schaal van Alberta op 4,0?
- De University of Alberta beoordeelt met letters en geeft elke letter een waarde op een vierpuntsschaal: A+ en A 4,0, A− 3,7, B+ 3,3, B 3,0, B− 2,7, C+ 2,3, C 2,0, C− 1,7, D+ 1,3, D 1,0 en F 0,0. Kies lettercijfers in de omzetter en selecteer de schaal op basis van Alberta om deze waarden direct te gebruiken.
- Gebruikt UBC een GPA op 4,0?
- De studiegids van UBC publiceert percentagebanden per letter en geen gradepunten. De tweede schaal hier kent UBC's banden de vierpuntswaarden toe die Alberta voor dezelfde letters publiceert, en zegt dat ook. Behandel het daarom als een benadering van een GPA op 4,0, niet als een UBC-cijfer.
- Is dit de GPA die medische of masteropleidingen gebruiken?
- Niet noodzakelijk. Aanmeldingsdiensten zoals OMSAS rekenen cijfers opnieuw om met hun eigen tabellen per universiteit, en een opleiding kan een andere GPA berekenen dan de dienst rapporteert. Controleer de toelatingseisen van de opleiding voordat je op een omzetter vertrouwt.